پرسش های متداول کارآفرینان

1- آیا استارت آپ ها برای جذب سرمایه در اینوستوران باید ویژگی خاصی داشته باشند؟

امکان ثبت پروفایل برای استارت آپ ها در مراحل Series B، Series A ،Pre-Seed، Seed وجود دارد. ( برای آشنایی بیشتر با مفهوم این مراحل این لینک را بخوانید.)

در مورد موضوع فعالیت استارت آپ ها محدودیتی در این پلتفرم وجود ندارد اما با توجه به شبکه سرمایه گذاران اینوستوران احتمال جذب سرمایه برای استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و علوم شناختی بیشتر خواهد بود.

2- برای جذب سرمایه از طریق اینوستوران باید از کجا شروع کنیم؟

فرایند ایجاد پروفایل برای استارت آپ ها در  اینوستوران خیلی ساده است. فقط کافی است بعد از ثبت نام و تکمیل حساب کاربری خود وارد منوی جذب سرمایه شوید.

3- ورود چه اطلاعاتی برای جذب سرمایه الزامی است؟

ارائه اطلاعات کلی کسب و کار ، اعضای تیم و اطلاعات مربوط به سرمایه مورد نیاز و سرمایه جذب شده در مراحل قبلی الزامی است اما بارگذاری اسنادی نظیر طرح کسب و کار، پاورپوینت ارائه به سرمایه گذار و فایل اکسل برنامه مالی اجباری نیست. هر چند بارگذاری این اسناد روند جذب سرمایه را تسریع خواهد کرد.

4- چه تفاوتی میان نمایش عمومی کمپین و نمایش خصوصی به سرمایه گذاران وجود دارد؟

با انتخاب نمایش خصوصی به سرمایه گذاران، کمپین شما فقط برای شبکه سرمایه گذاران اعتبارسنجی شده پلتفرم قابل مشاهده است. اما در صورت انتخاب نمایش عمومی کمپین، همه کاربران می توانند اطلاعات استارت آپ شما را مشاهده کنند.

5- آیا سرمایه گذاری و تراکنش پول به صورت آنلاین از طریق پلتفرم صورت می پذیرد؟

در حال حاضر تراکنش به صورت آفلاین توسط سرمایه گذاران انجام می پذیرد. در واقع اینوستوران صرفاً یک ابزار تبلیغی برای معرفی استارت آپ شما به مجموعه ای از شبکه سرمایه گذاران اعتبارسنجی شده است که در به صورت جدی در زمینه سرمایه گذاری در استارت آپ ها فعالند.