پرسش‌های متداول سرمایه گذاران

1- منظور از سرمایه گذار اعتبارسنجی شده چیست؟

منظور اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که از دانش، تجربه، تخصص و توان کافی برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا برخوردارند. این سرمایه گذاران به خوبی از ریسک های سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا آگاهند و در این زمینه دارای تجربه هستند.

 

2- چگونه می توانم یک «سرمایه گذار اعتبار سنجی» شده شوم؟

ابتدا باید حساب کاربری خود را تکمیل و فعال کنید. اگر می خواهید به عنوان شخص حقیقی سرمایه گذاری کنید پس از تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود با کلیک روی دکمه فعال کردن حساب کاربری پرسشنامه مربوطه را تکمیل کنید و منتظر نتیجه آن بمانید. اگر به همه پرسش ها پاسخ صحیح بدهید حساب کاربری شما به عنوان «سرمایه گذاری حقیقی اعتبارسنجی» شده تایید می شود. در غیر اینصورت پس از مطالعه راهنما مجدداً به پرسشها پاسخ دهید.

اگر به نمایندگی از یک شرکت به عنوان شخص حقوقی قصد سرمایه گذاری دارید، پس از تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود در انتظار تایید و تماس مدیر پلتفرم باشید.

 

3- آیا اینوستوران کسب و کارهای ثبت شده روی پلتفرم را ارزیابی می کند؟

خیر. هر سرمایه گذار باید برای اطمینان از فرصت شناسایی شده و تحلیل ریسک های سرمایه گذاری ارزیابی های لازم را شخصاً انجام دهد.

 

4- چه نوع کسب و کارهایی در پلتفرم اینوستوران معرفی می شوند و بیشتر در چه مرحله ای از رشد قرار دارند؟

کسب و کارهای با پتانسیل رشد بالا در حوزه فناوری های پیشرفته به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و علوم شناختی در این پلتفرم پذیرفته خواهد شد. اکثر کسب و کارهای این پلتفرم در مراحل رشد اولیه قرار دارند اما فرصت ثبت کسب و کار برای شرکت های بالغ تر هم وجود دارد.

 

5- آیا رزرو کردن سهام برای سرمایه گذار الزام آور است؟

خیر. رزرو کردن سهام الزام آور نیست. و سرمایه گذار می تواند آن را لغو کند.

 

6- اگر سرمایه گذار در مورد مبلغی که می خواهد روی یک کسب و کار سرمایه گذاری کند، به جمع بندی نرسیده باشد چگونه باید سهام رزرو کند؟

در این صورت بر اساس حداقل مبلغی که با آن امکان سرمایه گذاری دارید سهام کسب و کار مورد نظر را رزرو کنید.